tektura 7warstwowa - AMTkartony | Producent opakowań tekturowych

517 286 958
Przejdź do treści

Menu główne:

oferta
TEKTURA I PUDŁA
7-WARSTWOWE
Maksimum bezpieczeństwa
minimalne koszty
Tektura siedmiowarstwowa to cztery arkusze papieru gładkiego i trzy pofalowanego. Zaliczana do klasy tektur ciężkich cechuje się bardzo dobrym stosunkiem wytrzymałości do wagi. Jest odporna na czynniki zewnętrzne, dlatego stosuje się ją najczęściej do produkcji opakowań zbiorczych stosowanych w transporcie morskim, lotniczym oraz lądowym na długich trasach, jak również na trasach z częstymi zmianami środka transportu.

Opakowania z tektury siedmiowarstwowej są stosunkowo lekkie i posiadają szczególne właściwości amortyzujące. Cechuje je bardzo wysoka wytrzymałość i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia oraz zmiany pogodowe.
W stosunku do innych opakowań: skrzynie metalowe, skrzynie drewniane, skrzynie plastikowe lub skrzynie z płyty wiórowej, pudła z tektury siedmiowarstwowej są najtańszym rozwiązaniem w pełni zastępującym wcześniej wymienione opakowania. Co ważne poddają się recyklingowi, a w miejscu docelowym nie trzeba za nie płacić opłaty recyklingowej.
Dla bezpieczeństwa produktu pudła te – za pomocą taśm polipropylenowych – zwykle umieszcza się bezpośrednio na palecie drewnianej, a w trasach międzykontynentalnych na paletach z drewna przetworzonego lub tekturowych. Zarówno dół, jak i górę takiego pudła można dodatkowo zabezpieczyć, przed przypadkowym otwarciem i czynnikami zewnętrznymi, nakładając na nie tekturowe czapy.

Pudła z tektury siedmiowarstwowej są stosowane w transporcie:

produktów ciężkich, części, narzędzi, maszyn, urządzeń oraz pojazdów,

produktów wrażliwych na warunki atmosferyczne,

produktów mających nieregularne kształty,

produktów transportowanych na długich dystansach, z częstymi zmianami środka transportu.

Wykorzystując opakowania z tektury siedmiowarstwowej masz pewność, że Twój produkt dotrze do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Dzięki temu masz możliwość:

uniknięcia ewentualnych reklamacji związanych z uszkodzeniem stosowanych standardowo opakowań,

pozyskania nowych klientów i dalszego rozwoju.

Firma AMTKartony dysponuje tekturą siedmiowarstwową na fali BCA lub CAA w przedziale gramatur około 1100 – 2200 g/m2.
Standardowo posiadamy w ciągłej sprzedaży pudła o wymiarach zewnętrznych 1200x800x1000h oraz1200x800x500h (na palety euro) w fali CAA dwustronnie szarej o gramaturze ok. 1500g/m2, szyte.

Do pudeł można zamówić czapy. Stosujemy do nich zwykle tekturę BC o gramaturze ok. 500-600g/m2, ale możemy wykonać je również z tektury o innych parametrach jakościowych.

W ramach naszej oferty realizujemy zamówienia indywidualne, nawet na jedną sztukę. Możliwe jest umieszczenie dowolnego nadruku na kartonie.

KARTONY FASONOWE
KARTONY KLAPOWE
TEKTURY 7WARSTWOWE
PROJEKT I WYKONANIE | RAFAŁ BRYLSKI
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego